25
mar

Architektura przestrzeni biurowej według Next Office Kinnarps.

Odpowiedzią na zmiany, jakie zachodzą w stylu sposobie i miejscu naszej pracy jest nowa koncepcja Kinnarps Next Office, o której na spotkaniu 20.11.2013 w Katowicach opowiedziała Beata Osiecka, Prezes Kinnarps Polska. Co o tej nowej koncepcji jest na stronie firmy:

„NEXT OFFICE™

 

PRACA WEDŁUG MODELU ACTIVITY-BASED WORKING

„Przez długi czas ‘pracę’ określało się głównie jako fizyczne miejsce, do którego szło się rano, by wykonywać swoje obowiązki zawodowe i z którego wracało się wieczorem do domu.
Obecnie, pojęcie ‘pracy’ zmieniło swoje znaczenie na tyle, by kojarzyć się nie tylko z biurem, zakładem czy konkretnym zadaniem, etc., ale coraz częściej z szeregiem różnorodnych działań wykonywanych w dowolnym miejscu i czasie, co z kolei ma ogromne znaczenie dla dzisiejszych pracodawców.

Wyniki badań oraz współczesne projekty eksperymentalnych stanowisk pracy wskazują na spadek zapotrzebowania na indywidualne stanowiska pracy oraz na rosnące zapotrzebowanie na różnorodność – na rozwiązania dające swobodę wyboru pomiędzy różnymi inspirującymi aranżacjami środowiska pracy, tworzonymi z myślą o wszechstronności i funkcjonalności.

Zmiana to siła napędowa biznesu. Najlepiej, gdy następuje ona w oparciu o odpowiednią wiedzę. Im bardziej polegamy na wiedzy i doświadczeniu, tym lepszy staje się efekt planowanych zmian, dlatego też opracowaliśmy naszą nową koncepcję i zainwestowaliśmy w szeroko zakrojone badania, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom rozwiązania na miarę biura przyszłości.”