25
mar

Inspiracje meblowe-Targi w Sztokholmie cd.

…. ciągle coś odkrywam nowego, ciągle w świecie skandynawskiego  designu.

W tym wpisie o Green Furniture Sweden.

Zielone Meble Szwecji  – designerskie meble dla przestrzeni publicznych.

Marka została wprowadzona na Targach Mebli w Sztokholmie w 2010 r. Od 2008 mają swoją własną plantację brzozy. Zlokalizowana jest w pobliżu ich lokalnego zakładu produkcyjnego w północnej Skanii w Szwecji. Wszystko dla produkcji swoich mebli. Ekologia przejawia się we wszystkich aspektach ich pracy. Jest w staraniach, aby cykl techniczny wykonania był wolny od odpadów,  wolny od toksyn, przy użyciu naturalnych materiałów. ” Cykl: W przyrodzie wszystko jest częścią większego cyklu. Dążymy jedynie do wykorzystania naturalnych materiałów, które mogą wrócić na Ziemię. Dążymy, aby materiały techniczne ( recyklingu tworzyw sztucznych i metali), mogły zostać wykorzystane ponownie i ponownie i ponownie użyte do nowych wprowadzonych przez nas produktów . Filozofia ta nazywa jest Cradle -to- Cradle ( C2C ) .”
Meble prezentowane na targach to seria ławek zaprojektowana z myślą o przestrzeniach publicznych. Seria „Nowa C”  z oparciem została wprowadzona na Targach Mebli w Sztokholmie w lutym 2013 roku, a pierwsza wielka instalacja została wykonana w holu głównym Dworca Centralnego w Sztokholmie w czerwcu 2013 roku. Projektantem tej seri mebli jest Johan Berhin.

więcej na http://greenfurniture.se/products/nova-c-with-backrest/?portfolioID=118

 

 

Leaf Lamp Tree Floor

-pień drzewa brzozy (prawdziwy) i gałęzie wykonane są ze szwedzkiej brzozy, a liście z filcu wełnianego, zarówno kształt jak i wielkość mają proporcje prawdziwych drzew, gałęzie zaczynają się na wysokości 2,5-3m i mają średnicę 1,3-3 metrów w zależności od modelu. (średnica drzewa nawet do 6 metrów) Lampy stoją na solidnej stopie przymocowane do podłoża śrubami lub mogą być też elementami wolnostojącymi na stopie. Lampy wiszące- mają średnicę od 80-130 cm. Wszystkie lampy mają właściwości dźwiękochłonne.   Projektant tej serii lamp to Peter Schumacher.

więcej o lampach stojących  Leat Lamp Tree Floor  http://greenfurniture.se/products/leaf-lamp-pendant/?portfolioID=118#prettyPhoto

 

Przestrzeń Targowa firmy Green Furniture Sweden była bardzo przyjemna a właściwie również bardzo spektakularna. Myślę, że każdy z odwiedzających zwrócił na nią uwagę, trudno byłoby przejść obok tych mebli i lamp – świecących drzew brzozy. Uważam, że przebywanie w tak zaaranżowanych  przestrzeniach publicznych może dać korzystającym wiele dobrego. Daje ciekawą przestrzeń wypełnioną i zamkniętą świecącymi drzewami brzozy (z bardzo ważnym elementem dźwiękochłonności – co w przestrzeni publicznej jest bardzo pożądane) Dodatkowo daje spójność całej przestrzeni, poczucie chwili spokoju i fragmentu „prywatności”  w bardzo wspólnej przestrzeni lotniska, dworca, galerii handlowej…

strona Green Furniture Sweden:  http://greenfurniture.se/news/