Projekt apartamentu w Zakopanem

Data kwiecień 2017
Lokalizacja Zakopane

Apartament oddany przez dewelopera składał się z zamkniętego pokoju, kuchni i długiego  przedpokoju.  Dla inwestora problemem był brak  sypialni, garderoby i jadalni.  Dla naszej pracowni wyzwaniem stało się takie przeprojektowanie mieszkania  by uzyskać dodatkowo garderobę, jadalnie i sypialnie.  Jednocześnie apartament miał być jasny, lekki i dobrze doświetlony światłem dziennym. To wszystko musiało się zmieścić na powierzchni 54 m2.  Kolejnym problemem było to, że  zbyt dużą część zajmował korytarz. Była to niewykorzystana część powierzchni mieszkalnej.

Aby uzyskać cele postawione przez inwestora  wyburzona została  ściana łącząca pokój, korytarz i aneks kuchenny. Otworzyła się duża przestrzeń. Mieszkanie zyskało światło dzienne z dwóch dużych okien. W otwartej przestrzeni zaprojektowaliśmy sypialnię w taki sposób, by docierało do niej światło dzienne. Zastosowaliśmy dekoracyjne przeszklenia, które doświetlają sypialnię światłem dziennym nadając wyjątkową atmosferę. Po zmroku oświetlenie wydobywające się z sypialni nastrojowo doświetla pokój dzienny. Przeszklenia są dekoracyjną całego apartamentu.

Zastosowaliśmy koncepcje kuchni otwartej połączonej z jadalnią i salonem dziennym. Przestrzeń kuchenna wtopiła się łagodnie w całe mieszkanie.  Problem braku garderoby rozwiązaliśmy zabudową specjalnie zaprojektowanych kilkumetrowych szaf, które są praktycznie niewidoczne i wydają się być ścianą korytarza. Można odnieść wrażenie, że w apartamencie nie ma żadnych  szaf, co nadaje lekkości i nowoczesności.